חיפוש

אילו פעילויות עוזרות לילדים להתרכז?

בעידן המודרני, היכולת לשמר קשב אצל ילדים הולכת ופוחתת, חלק מכך נובע מהעובדה כי הם מבלים המון זמן מול הטלוויזיה והאינטרנט. כמובן שהאשמה אינה תלויה במכשירים האלקטרונים הללו, אלא העובדה שהילדים לא מקבלים מהפעילות בהם ערך מוסף שמסייע להתפתחות והריכוז שלהם. לכן, אנחנו כאן כדי לפרט לכם על מספר פעילויות אשר ניתן לתת לילדים במטרה לפתח את הריכוז שלהם ולאפשר להם לקבל סט כלים שישמש אותם בעתיד.

 

החשיבות של ריכוז

אין ספק שריכוז הוא אחת היכולות אשר נדרשות בשוק התעסוקה ובחיים האישיים. כך, במידה שהילדים שלכם הם היפראקטיביים וקשה להם להתרכז, הם יצטרכו להתמודד עם אתגרים יותר מורכבים מאחר שיהיה להם קשה יותר לשמר את הקשב בדברים שהם נדרשים אליהם. עם זאת, הריכוז הינו שריר שאפשר לפתח, ורצוי מגיל קטן. לכן אנחנו כאן כדי לתת לכם רשימת פעילויות מועילות שיפתחו את שריר הריכוז במידה משמעותית:

 

1.      דפי צביעה לילדים

ציור, ובעיקר צביעה, חשובה עבור שמירת הקשב של הילדים. לשם צביעה נכונה, הם נדרשים שלא לצאת מהקווים ולכן עליהם להיות מאד מרוכזים. אתם מצידכם צריכים לעודד אותם ולתת להם מחמאות כאשר הם לא יוצאים מהקווים ובאופן זה הם יתאמצו אף יותר לצבוע בצורה נכונה ויפה. דוגמאות לדפי צביעה שיכולים לסייע להם לשמור על קשב, מכיוון שהם מכירים את הדמויות: ספיידרמן לצביעה, פוקימון לצביעה, נסיכות של דיסני ומגוון חיות.

 

2.      פעילויות אשר כוללות בנייה

אחת מהפעילויות אשר בונות ריכוז ופופולריות אצל ילדים הן פעילויות אשר כוללות בנייה. זהו נושא רחב שתוכלו להתאים עבור כל ילד וצרכיו האישיים. יצוין שבנייה אינה צריכה להיעשות רק על ידי מקלות וחומרים מורכבים אלא יכולה להיעשות באמצעות ניסיון לייצר מגדלי קלפים גבוהים ככל הניתן, לפני שהם נופלים. כמו כן, ניתן כמובן להשתמש בבלוקים בצורות וצבעים שונים כדי להקל עליהם בבנייה.

 

3.      משחקי זכרון

משחקי זכרון הם דרך נהדרת לפתח את הריכוז של הילדים. באופן זה, ניתן לפרוס בפניהם מספר רב של קלפים לצורך שינון שלהם ולאחר מכן להפוך אותם ולתת להם לנסות להיזכר במיקום של הקלפים. כך, הם גם עובדים על יכולת הריכוז וגם על הזיכרון – שני כלים מאד חשובים בעתיד בעולמות התקשורת והתעסוקה.

 

4.      פעילויות הכוללות בישול

ילדים אוהבים מאד לאפות ולבשל, ממש כמו הגדולים. לכן, אפשר לתת להם להכין עוגיות לפי ספרי מתכונים מאד ספציפיים הכוללים מדידה של מרכיבים, שקילתם וערבובם. בכך, ניתן להשיג הנאה מובטחת של הילדים לצאת רכישת כלים של ריכוז, מוטוריקה ועוד.

 

לסיכום

יש מגוון רב של פעילויות אשר ניתן לעשות עם ילדים כדי לעזור להם לשמר את הריכוז שלהם. יש יתרון משמעותי להתחיל עם פעילויות אלו מגיל מוקדם כדי לפתח את השריר של יכולת הריכוז.

מחברות

 

אולי יעניין אותך גם

מה הם מוצרי קד"מ?

בתור בעלי עסקים, הדבר החשוב ביותר הוא לדאוג לפרסום מסיבי של העסק שלכם בדרכים שונות. הדרכים הרגילות לפרסום מוכרות כמעט לכל אחד, וקצת קשה למצוא

קרא עוד »
פינג'אן
טיפים לאירועים
3 שימושים לכירת גז ניידת

מתכננים קמפינג?  אוהבים את השטח? הגעתם למקום הנכון. כירת גז ניידת היא המקום שבו מתחילה החגיגה האמתית. נשמע מוגזם? תחשבו שנייה על בוקר בלי קפה

קרא עוד »
3 מתנות שוות לבת הזוג

בחירת מתנה לבת זוג עשויה להיות עניין מורכב שמצריך מחשבה מעמיקה והיכרות עם עולם המתנות. שכן, יש כל כך הרבה מתנות והקושי גובר ככל שנכנסים

קרא עוד »
זמרת
טיפים לאירועים
איך בוחרים ערכת קריוקי?

אלו שבחרו בעבר ערכת קריוקי לאירוע שהם הקימו יידעו להגיד לכם גם אם תעירו אותם באמצע הלילה שבחירה של ערכה כזו זה לא עניין של

קרא עוד »